סיכום שבועי (קבוצה אדומה): 09 באוקטובר - 14 באוקטובר 2016

יום ראשון
בוקר טוב - צפרדע ירוקה באה לבקר, לקפוץ ולברך לבוקר טוב כל ילד.
שירי בוקר: שלום לכם, בא הבוקר די לישון.
יום כיפור: יום כיפור הוא יום של סליחה ושל עשיית מעשים טובים ונעימים. הבאתי למפגש סלסלת כדורים ורציתי לשחק בהם לבדי, אבל הילדים אמרו שזה יותר כיף לשחק ביחד ולשתף. אז חילקתי לכל ילד כדור וכל ילד שקיבל כדור אמר תודה. שיחקנו עם כדורים וגלגלנו אותם על חלקי גופינו. הראיתי לילדים כדורים במרקמים שונים ובצבעים שונים, שיימנו את הצבעים ומנינו את הכדורים יחדיו.
דיברנו על מעשים טובים ונעימים כמו חיבוק, נשיקה וליטוף, הילדים הוסיפו שגם לשחק ביחד ולשתף ולכבד במשחקים אחד את השני. דיברנו גם על מעשים לא נעימים כמו לדחוף, להרביץ, לחטוף משחקים וכדומה.
דקלום: סיימנו.

יום שני
בוקר טוב - החתול מיאו בא ללקק ולנשק את הילדים ולברך כל אחד לבוקר טוב.
דקלום: החתול מיילל.
שיר בוקר: איזה שיר נשיר הבוקר.
שיר הפעלה: צועדים כולם קדימה.
יום כיפור - הזכרתי לילדים שיום כיפור הוא יום של סליחה ושאנו זוכרים כמה כיף שיש חברים טובים ושזה נעים שמתנהגים אלינו יפה ולכן גם אנחנו צריכים לזכור להתנהג יפה ובצורה נעימה.
שיר הפעלה: הסוס שלי דוהר היי - קמנו ודהרנו כמו סוסים.
חזרנו לשבת והבאתי למפגש משחק של קוביות וסיפרתי לילדים שאנחנו נשחק בהם ביחד ובשיתוף פעולה ונבנה מגדל של קוביות, הילדים שמחו מאוד ואחד אחד באו בחרו קובייה ויחדיו בנינו מגדל גבוה. הודיתי לכל הילדים על עזרתם בבנייה ועל שיתוף הפעולה ביניהם. לאחר מכן, שאלתי את הילדים מי רוצה לעזור לסדר והצעתי להם שנסדר כולנו ביחד בשיתוף פעולה, הילדים כולם עזרו ואספו את הקוביות למקום ושוב הודיתי להם. ראינו שהרבה יותר קל ופשוט לעזור אחד לשני ולסדר ביחד במהירות. סיפרתי לילדים שמחר יום כיפור ולא באים לגן ושביום זה החנויות והמסעדות והכל סגור ואפילו מכוניות לא נוסעות בכביש. הוספתי שזה זמן שבו אפשר לטייל עם המשפחה או לרכב על אופניים אך חשוב להקשיב להורים ולחבוש קסדה בכדי להגן על הראש.
דקלום: סיימנו.

יצירה - צביעת יונת שלום בצבעי פסטל.

יום שלישי
חופש - יום כיפור

יום רביעי
חופש - יום כיפור

יום חמישי
בוקר טוב - ברכתי כל ילד בשמו לבוקר טוב.
שיר בוקר: בוקר טוב לאיברי הגוף, יש לי קצב בידיים.
יום כיפור - נפרדנו מיום כיפור ומהשופר וברכנו לשלום את חג הסוכות.
סוכות - דיברנו על כך שבסוכות אנו בונים סוכה מתחת לכיפת השמיים, הראיתי לילדים תמונות של סוכות שונות והראיתי להם את הסכך והקישוטים. שיר: שלומית בונה סוכה - בליווי תמונות שמתארות את מילות השיר. דיברנו על כמה זה נעים וכיף להזמין את בני המשפחה, החברים והשכנים לסוכה.
ראינו תמונות של ארבעת המינים ובקצרה סיפרתי להם על כל אחד מהם.
סיפרתי לילדים שמחר נבנה יחדיו סוכה בחצר.

יום שישי
בניית סוכה בחצר

לתמונות נוספות מבניית הסוכה

שתהיה לכולם שבת שלום וחג סוכות שמח.
ערן, רוני וצוות הגן.